«БЕАТА»

( За портретом Беати Острозької. Копія 17 ст. з оригінала 1539р. Острог, Історико-краєзнавчий музей )Беата ( у дівоцтві – Костелецька ) – дружина Іллі Острозького, одного з найбільших магнатів 16 ст.

Українські князі свято берегли вірність православ’ю, вважали своїм обов’язком покровительствувати церкві, оберігати національні традиції. У цьому особливо значними були заслуги волинських князів Острозьких.

І Костянтин і Ілля, а також їхні дружини були при королівському дворі, ні в чому не поступалися магнатам –католикам, навіть родичалися з ними.

Живописний портрет Беати датовано 1539 р. Це був рік її шлюбу з Іллею Острозьким у Кракові . Щастя молодих було коротким. Менше ніж через рік Ілля помер, знаючи, що дружина мала подарувати йому дитину.

В його заповіті йшлося про разки намиста з перлів ( його дарунок нареченій): вони, мовляв, не можуть бути проданими, а лише успадковані донькою чи сином.

Одягнена Беата так ,як одягалися при дворі Єлизавети Австрійської ( дружини польського короля Зігмунда Августа). Сіточка на волоссі, невеличкий берет із золотою прикрасою і пір’їною. Пишна оксамитова сукня. Рукава, під впливом німецької моди, з розрізами, крізь які проглядає дорога ,вишита угорі, сорочка. Черевички зі шкіри теж із розрізами, за тогочасною модою.
( З книжки Б.Білецького « Український портретний живопис» )

Місце знаходження - Сінгапурський музей іграшок "MINT".